Budynek Muzeum
Muzeum Pojezierza
Myśliborskiego

Wernisaż wystawy "Moraczewscy"

W sobotnie popołudnie 25 listopada w Galerii „M” otwarto nową wystawę czasową „Moraczewscy”. Ekspozycja prezentuje prace ojca i córki, Mai i Janusza Moraczewskich – myśliborskiej artystycznej rodziny.

Wernisaż otworzyła Dyrektor Muzeum Magdalena Szymczyk, która powitała licznie przybyłych gości, w tym przedstawicieli władz miejskich – Panią Sekretarz Gminy Ewę Furkiewicz oraz Radnych RM Wiesławę Ścibiorską, Małgorzatę Piwowarczyk i Jana Jakubów, dyrektorów myśliborskich instytucji kultury oraz przedstawicieli MUTW. Miłą niespodzianką była obecność Pana Ryszarda Balonia – pochodzącego z naszego miasta artysty-grafika, którego wystawa zainaugurowała cykl corocznych jesiennych wystaw myśliborskich twórców.

dwie kobiety i mężczyzna pozują do zdjęcia

ludzie zebrani na wystawie stoją w czasie przemówień

Po powitaniu,  w imieniu własnym i córki, której nie mogło być z nami w trakcie wernisażu ze względu na obowiązki studenckie, głos zabrał Janusz Moraczewski, który wprowadził zebranych w świat swojej i Mai sztuki.

Na koniec oficjalnej inauguracji wystawy na ręce artysty spłynęły gratulacje i podziękowania – w imieniu członków MUTW złożyła je Bożena Wierucka, osobne gratulacje popłynęły od Ryszarda Balonia, który wręczył, zarówno państwu Moraczewskim, jak i Dyrektor Muzeum, pamiątkowe grafiki swojego autorstwa.

kobieta wręcza kwiaty mężczyźnie i gratuluje mu

artysta wręcza swoje grafiki kobiecie i mężczyźnie

Po zakończeniu wystąpień zwiedzający mogli przejść do najważniejszej części wieczoru, a więc podziwiania samych prac – obrazów i rysunków - Mai i Janusza Moraczewskich. Zwiedzanie wystawy, kontemplacja dzieł, długie rozmowy i wspaniała atmosfera temu towarzysząca sprawiły, że wernisaż stał się prawdziwym świętem sztuki.

zwiedzanie wystawy

rozmowy i oglądanie wszawy przez gości

goście podziwiający obrazy

* Za udostępnienie zdjęć z wydarzenia, dopełniających naszą fotorelację dziękujemy Panu Krzysztofowi Baloniowi.