Budynek Muzeum
Muzeum Pojezierza
Myśliborskiego

VI Akademia Muzealnika - Inauguracja

W sobotę 8-go października rozpoczęliśmy zajęcia VI Akademii Muzealnika.

Oficjalna inauguracja tegorocznej edycji projektu odbyła się w muzealnej Galerii "M", gdzie uczestnicy oraz ich rodzice przywitani zostali przez Dyrektor Muzeum Magdalenę Szymczyk. Pani Dyrektor opowiedziała o programie i planach na najbliższe zajęcia, wręczyła też dzieciom "wyprawki muzealnika".

dzieci siedzą i słuchają dyrektor muzeum

Część wykładowa spotkania przyjęła nietypową, bo terenową formę. Młodzi muzealnicy wraz z Panią Dyrektor udali się na Rynek Miejski, gdzie dowiedzieli się nieco o pracy archeologów oraz poznali teren niedawnych wykopalisk i związane z tymi pracami badawczymi ustalenia. Odwiedziliśmy również myśliborską kolegiatę, gdzie również prowadzony był nadzór archeologiczny.

dzieci stoją w rządku przy wykopie archeologicznym

dzieci stoją nad wykopem archeologicznym i słuchają wypowiedzi archeolog

Poznawanie tajemnic archeologii, stanowiło dopiero początek emocjonujących zajęć - po powrocie do Muzeum na uczestników czekał turniej rycerski.

Chłopcy i dziewczęta stanęli do rywalizacji w wielu konkurencjach wymagających zręczności, siły, precyzji lub pomysłowości, a na zwycięzców – i nie tylko –czekały ciekawe nagrody niespodzianki.  

dzieci ogladaja prezentacje multimedialną

dziewczynka z zasłoniętymi oczami celuje kijem w traczę

chłopiec miarkuje jazdę na koniu na patyku po torze przeszkód