Budynek Muzeum
Muzeum Pojezierza
Myśliborskiego

Warsztaty ceramiczne

Pragniemy poinformować, że Muzeum Pojezierza Myśliborskiego otrzymało od Gminy Myślibórz nowe pomieszczenia w budynku po likwidowanym Gimnazjum (ul. Pionierów 13).

Pomieszczenia te służyć będą jako nowa lokalizacja Myśliborskiej Pracowni Ceramicznej.

Zmiana ta okazała się niezbędną ze względu na ogromne zainteresowanie, jakim cieszą się zajęcia z ceramiki, w szczególności wśród najmłodszych.

Dotychczasowa lokalizacja – Brama Pyrzycka – ze względu na swoją mocno ograniczoną powierzchnię użytkową, uniemożliwiała prowadzenie zajęć dla większych grup. Mając na uwadze powyższe, a także komfort i bezpieczeństwo uczestników warsztatów, Dyrektor Muzeum ubiegała się o dodatkowe pomieszczenia, które umożliwiłyby pełne wykorzystanie Pracowni Ceramicznej.

Przypominamy, że Pracownia utworzona została w 2018 r. w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego. Z otrzymanych pieniędzy zakupiono profesjonalny piec do wypału ceramiki oraz sprzęt niezbędny do warsztatów. Fundusze pozwalają również na bieżący zakup gliny i szkliw, dzięki czemu warsztaty są dla uczestników w pełni darmowe. Zajęcia prowadzone są przez pracowników muzeum – artystów plastyków - oraz wolontariuszkę mającą wieloletnie doświadczenie w ceramice.

Mamy nadzieję, że dzięki zmianie lokalu Myśliborska Pracownia Ceramiczna stanie się prawdziwym miejscem pracy twórczej dla szerokiego grona artystów-amatorów. Dzięki dodatkowemu miejscu, możliwe będzie również prowadzenie warsztatów ceramicznych z dziećmi bezpośrednio w Pracowni, a nie, jak miało to miejsce dotychczas – w kaplicy św. Gertrudy.

Już od września ruszają zapisy na cotygodniowe warsztaty ceramiczne dla dzieci – do wyboru będą trzy terminy. Jednocześnie kontynuowane będą także zajęcia dla osób dorosłych.

Myśliborska Pracownia Ceramiczna powstała dzięki głosom  mieszkańców i dla mieszkańców. Zachęcamy do wykorzystania możliwości, jakie daje to miejsce! Ceramika to niezmiernie ciekawa dziedzina sztuki – wymagająca, drobiazgowa, ale i zaskakująca pod względem uzyskiwanych efektów. Ceramika jest dla wszystkich – od malucha, po osoby starsze – ogranicza nas w niej tylko własna fantazja!

Relacje z dotychczasowych działań w ramach Pracowni Ceramicznej śledzić można na  naszym profilu na Facebook`u, a także na profilu Facebook`owym Cafe 2 Koty.