Spotkanie autorskie z Leszkiem Hermanem

W piątek 14 kwietnia odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Leszkiem Hermanem – autorem bestsellerowych powieści z historią Pomorza w tle. Spotkanie zainicjowane przez Muzeum Pojezierza Myśliborskiego, zorganizowane zostało przy współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Myśliborzu, w czytelni której wydarzenie miało miejsce.

W piątkowe popołudnie, liczne grono czytelników zgromadziło się, by w kameralnej atmosferze jednej z sal dawnego klasztoru dominikańskiego, wysłuchać rozmowy z Leszkiem Hermanem, którą brawurowo poprowadziła Bożena Sobiecka.

publiczność podczas spotkania autorskiego - ludzie siedzą na krzesłach

kobieta rozmawia z mężczyzną - w tle regały biblioteczne

Uczestnicy mieli okazję poznać metody jakie Pan Herman stosuje w swojej pracy twórczej, jego inspiracje i wzorce, dowiedzieć się, skąd w jego książkach wzięły się poszczególne postaci i dlaczego autor tak chętnie sięga po bohaterki-kobiety, będące główną „siłą napędową” fabuły.

publiczność słucha rozmowy prowadzącej z pisarzem na spotkaniu autorskim

Jak podczas każdego spotkania autorskiego, nie mogło zabraknąć także czasu na pytania od publiczności. Zgromadzeni bardzo chętnie skorzystali z okazji, aby zapytać autora „Sedinum” o rozmaite aspekty jego twórczości, ale i doświadczenia związane z zawodem architekta.

Na zakończenie części oficjalnej Leszek Herman otrzymał podziękowania od organizatorów spotkania – Dyrektor MPM i MiPBP, a także przedstawicieli lokalnych władz - Burmistrza Myśliborza Piotra Sobolewskiego oraz Wicestarosty myśliborskiego Alicji Prill. Zgromadzeni zgodnie stwierdzili, iż poprzez swoje pisarstwo, osadzone tematycznie na terenie Pomorza, jak i zaangażowanie w promocję jego historii i kultury, zasługuje On na miano ambasadora całego naszego regionu.

dyrektor biblioteki dziękuje pisarzowi

dyrektor muzeum dziękuje pisarzowi

burmistrz Myśliborza dziękuje pisarzowi

wicestarosta myśliborski dziękuje pisarzowi

dyrektor biblioteki i muzeum oraz burmistrz i pisarz pozują do zdjęcia - kobiety stoją po bokach

Przybyli na spotkanie entuzjaści prozy Leszka Hermana mieli okazję zdobyć autograf i osobiście porozmawiać z autorem.

Leszek Herman odpowiada na pytania widowni

W imieniu organizatorów, raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania Panu Leszkowi Hermanowi, za przyjęcie naszego zaproszenia do Myśliborza. Spotkanie z Panem było, tak dla nas, jak i lokalnych czytelników, niezwykle interesującym doświadczeniem i okazją do poznania autora, tak powszechnie lubianych książek.

książki Leszka Hermana ułożone jedna na drugiej

Osoby, które nie mogły być z nami w trakcie piątkowego spotkania informujemy, iż wydarzenie rejestrowane było przez Telewizje TVB24 – relacja dostępna będzie na kanale telewizji kablowej i w Internecie.

widok na wyświetlacz kamery która rejestruje spotkanie autorskie - obraz w obrazie