Spacerki przez historię. Niedzielne spacery miejskie - II edycja

Zapraszamy na jesienną edycję "Spacerków przez historię". Wydarzenia te odbywać się będą w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2021 "Skarbiec pamięci".

"Spacerki przez historię. Niedzielne spacery miejskie" - to kolejna już edycja bardzo lubianych przez Myśliborzan i turystów wycieczek z przewodnikiem. Tym razem każdy ze spacerów poświęcony będzie inne tematyce, wpisującej się w hasło przewodnie i założenia tegorocznych Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa.

Harmonogram spacerów:

12 wrzesień  2021 – Fotografia-skarbiec pamięci – spacer ulicami miasta do miejsc, które zachowały się jedynie na starych fotografiach (Brama Młyńska, wieża widokowa na cmentarzu wojennym, synagoga itp.)

26 wrzesień 2021 – Ulicami średniowiecznego miasta – spacer historyczny z udostępnieniem wnętrz średniowiecznych zabytków (Kaplica Św. Gertrudy, Brama Pyrzycka, Baszta Prochowa).

UWAGA - ZMIANA TERMINU! Spacer z dnia 26 września przełożony został na niedzielę 3 października.

10 październik 2021 – Myśliborskie smaczki historyczne – hoteliki, restauracje, kina, potańcówki w Soldinie (Moutoux Hotel, Preussenhoff, Schutzenhaus, Victoria Garten) – Spacer historyczny do dawnych miejsc rozrywki.

24 październik 2021 - Nostalgiczny spacer do miejsc pamięci (obelisk „ Dona nobis pacem”, cmentarze).

Spacerki poprowadzi historyk i regionalista Marek Karolczak.

Uczestnicy spacerów spotykają się na Rynku Miejskim w Myśliborzu przy fontannie o godz. 10:00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona - obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod nr tel. 95 747 34 48.

Zapraszamy do zapisów!

plakat- tekst analogiczny z informacjami na stronie i grafika - główna ulica miasta ze starej widokówki

Więcej informacji na temat tegorocznych Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa „ Skarbiec pamięci” znajdziecie Państwo tutaj: Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2021 - założenia i informacje oraz Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2021 - harmonogram wydarzeń

plakat Zachodniopomorkich Dni Dziedzictwa 2021 Skarbiec Pamięci