Spacerki przez historię – niedzielne spacery miejskie

Wakacyjne „Spacerki przez historię – niedzielne spacery miejskie” to cykl czterech wycieczek z przewodnikiem szlakiem myśliborskich zabytków i niesamowitych historii związanych z jego historią i dziejami ludzi, którzy tworzyli nasze miasto na przełomie stuleci. „Spacerki” przeznaczone są zarówno do mieszkańców, jak i turystów spędzających swoje wakacje w Myśliborzu. Każde ze spotkań poświęcone będzie odmiennej tematyce. Podczas spokojnej wędrówki w różne strony miasta uczestnicy poznają historię Myśliborza oraz poszczególnych jego obiektów, a także zwiedzą wnętrza zabytkowych budowli, takich jak Kaplica św. Gertrudy, Brama Pyrzycka, Baszta Prochowa.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny! Ilość uczestników jest ograniczona – na każdy spacer obowiązują osobne zapisy (na każdy kolejny spacer, bez możliwości zapisu „z góry” na kilka terminów). Zapisów dokonać można telefonicznie – nr tel. 95 747 24 48.

Dzieci do lat 13 mogą wziąć udział w wycieczkach wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Trasy i daty spacerów:

• 4 lipca i 8 sierpnia – trasa krótsza – „Otwarte zabytki” – spacer w obrębie starego miasta połączony ze zwiedzaniem wnętrz zabytków: Kaplica św. Gertrudy, Brama Pyrzycka, Baszta Prochowa.
  • 25 lipca i 22 sierpnia – trasa dłuższa – „Miejsca pamięci i grodzisko” – spacer obejmujący miejsca pamięci (cmentarz komunalny, cmentarz wojenny, pomnik „Dona nobis pacem”) oraz grodzisko średniowieczne

Zapraszamy serdecznie zarówno uczestników indywidualnych, jak i całe rodziny!

Organizatorem spacerów jest Muzeum Pojezierza Myśliborskiego oraz Stowarzyszenie „Z Biegiem Myśli”.

plakat wydarzenia - informacje jak w tekście wpisu