IV Doroczny Przegląd Fotografii - Myślibórz 2024 „Uchwycone w obiektywie”

W sobotę 22 czerwca 2024 r., w muzealnej Galerii „M” odbył się IV Doroczny Przegląd Fotografii - Myślibórz 2024 „Uchwycone w obiektywie”.

Podczas inauguracji Przeglądu Dyrektor Muzeum Magdalena Szymczyk przywitała przybyłych na tę okoliczność gości: Burmistrza Myśliborza Pana Piotra Sobolewskiego, Sekretarz Gminy Myślibórz Panią Ewę Furkiewicz, a także liczne grono twórców, pasjonatów i miłośników tej niezwykłej dziedziny sztuki, którą niewątpliwie jest fotografia.

dyrektor muzeum, burmistrz, sekretarz gminy i przewodnicząca komisji stoją przed publiką

Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Pani Marty Szpakowskiej przyznała wyróżnienia autorom, których - w ocenie Komisji - szczególnie ciekawe okazały się pojedyncze zdjęcia ze zgłoszonych na Przegląd kompletów fotografii.

Wyróżnienie za fotografię przedstawiającą rzeźbę z dziedzińca MOK-u otrzymała Anna Grabowska. Fotografia wyróżnia się ciekawą relacją barwną pomiędzy planami oraz nietuzinkowym kadrowaniem.

wyróżniona odbiera nagrodę

Kolejne wyróżnienie otrzymał Adam Okonowicz za melancholijną fotografię pejzażową ukazującą grupę drzew we mgle. Kadr ten wyróżnia się malarskością ujęcia tematu i niesamowitą atmosferą emanującą z obrazu.

Ostatnie wyróżnienie Komisja Konkursowa zdecydowała się przyznać Robertowi Kmieciowi za idealne technicznie, a jednocześnie wspaniałe kolorystycznie fotografie ptaków wśród gałęzi drzew.

wyróżniony odbiera nagrodę

Nagrody główne Komisja Konkursowa przyznała następującym autorom:

Miejsce III otrzymał Mateusz Bogucewicz za serię reportażowych fotografii sportowych. Fotografie te będące fotograficznymi relacjami z poczynań sportowców zachowują w sobie pełnię artyzmu. Cechuje je przemyślane kadrowanie, czyniące zeń nie tylko migawki z aktywności fizycznej pewnych osób, ale także obrazy o wyraźnej koncepcji przekazu wizualnego.

nagrodzony (3 miejsce) odbiera nagrodę

Miejsce II otrzymała Anna Lisowska-Dzięcioł. Epatujące feerią barw kadry Pani Anny, nadają życie przedmiotom nieożywionym. Zdjęcia przenoszą nas w magiczną krainę pełną kolorów, kształtów, nieco onirycznych, a jednocześnie konkretnych, rozpoznawalnych – naczyń, sztućców, bibelotów. Te zwykłe rzeczy stają się tu bohaterami własnej opowieści.

nagrodzona (2 miejsce) odbiera nagrodę

Miejsce I Komisja Konkursowa przyznała Mariuszowi Borysewiczowi. Trud włożony w uchwycenie momentów tak ulotnych, efemerycznych i niepowtarzalnych, przy jednoczesnym zachowaniu pełni technicznej precyzji i artystycznego smaku sprawiają, że fotografie Pana Mariusza zasługują na najwyższą notę i docenienie. Prace te są kwintesencją tego, co nazwać możemy pięknem natury ukazanym w obiektywie.

nagrodzony (1 miejsce) odbiera nagrodę

Dziękujemy Panu Burmistrzowi i Radzie Miejskiej za obecność, przychylność okazywaną naszym działaniom oraz za nagrody, Pani Marcie Szpakowskiej za przewodnictwo w komisji oraz wszystkim uczestnikom tegorocznego Przeglądu Fotografii.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, zapraszając jednocześnie wszystkich lokalnych pasjonatów fotografii do udziału w przyszłorocznej, piątej już edycji naszego Przeglądu.

przegląd fotografii - zwiedzanie wystawy

przegląd fotografii - wernisaż wystawy

Video-relacja z wydarzenia Telewizji TVB24: