II tydzień "Ferii z Muzeum"

Drugi turnus „Ferii z Muzeum” dobiegł końca, kolejna grupa dzieci spędziła aktywnie wolny czas pod opieką muzealnych instruktorów.

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy poznaniem Kodeksu Małego Ekologa. Na podstawie jego najważniejszych zasad, dzieci stworzyły wspólnie plakat obrazujący pozytywne i negatywne postawy człowieka w stosunku do środowiska.

dzieci malują plakat ekologiczny z motywem ziemi

Środowe zajęcia były z kolei okazją do pracy z gliną. Uczestnicy zajęć stworzyli w muzealnej pracowni ceramicznej różnego rodzaju formy – od kubeczków i misek, po wyobrażenia zwierząt.

dzieci siedzą przy stołach i lepią z gliny

Trzeci i ostatni dzień „Ferii z Muzeum” poświęcony był z kolei pejzażowi. Dzieci przedstawiły w swoich pracach malarza tworzącego w plenerze.

dzieci malują obrazki na kartkach, stoi przy nich instruktor

Naszym zajęciom każdorazowo towarzyszyły rozmowy dotyczące środowiska i mądrego korzystania z jego dobrodziejstw. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie lub poznać zasady, jakim kierować się powinien każdy z nas, aby przyroda pozostała piękną i nieskażoną nie tylko na obrazku, ale i w rzeczywistości.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom obu turnusów „Ferii z Muzeum” za udział w zajęciach i zaangażowanie, jakie wykazywali w trakcie zajęć.  Dziękujemy również ich rodzicom i opiekunom za okazane nam zaufanie i wybór naszej oferty zajęć.
Gorące podziękowania kierujemy do naszego sponsora EKO-MYŚL Sp. z o.o. za okazane nam wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwe było przeprowadzenie atrakcyjnych i bezpłatnych warsztatów pro-ekologicznych dla najmłodszych.