Archiwalna Strona VIII spotkanie Akademii Muzealnika - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

Za nami ostatnie już spotkanie z Akademią Muzealnika. Tematem przewodnim były dzieje Grodu Myśliborskiego.Ze względu na złą pogodę musielismy zrezygnować z zaplanowanej wcześniej wyprawy na grodzisko.  Dzieci wysłuchały prelekcji na temat grodziska wczesnośredniowiecznego w naszej sali archeologicznej gdzie jest rekonstrukcja półziemianki, pieca dymarkowego i wału obronnego.Obejrzały zabyki pochodzące z wykopalisk na grodzisku oraz mogły samodzielnie zmielić ziarno na żarnach.

W kolejnej części spotkania uczestnicy zwiedzili muzeum, a następnie zostali pasowani na rycerzy i damy Srebrnej Tarczy Woja Myślibora. Po słodkim poczęstunku Mali Muzealnicy układali puzzle z zabytkami Myśliborza oraz rozwiązywali zagadki związane z naszym miastem.

Wszystkie dzieci uczestniczące w Akademii Muzealnika zapraszamy wraz z rodzicami na uroczyste zakończenie,

które odbędzie się 10 czerwca o godzinie 11 w Galerii M w muzeum.