Archiwalna Strona Muzealne wydawnictwa - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

Niezmiernie nam miło poinformować, że jesteśmy już na półmetku procesu wydawniczego i już niebawem nakładem Muzeum Pojezierza Myśliborskiego ukaże się nowa publikacja – drugi tom albumu „Myślibórz i okolice na dawnych kartach pocztowych”.

Z okazji obchodzonego w tym roku 750-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu, tom ten zyskał podtytuł upamiętniający tą ważną rocznicę: „Wydanie Jubileuszowe z okazji 750-lecia uzyskania praw miejskich przez Myślibórz”.

W albumie odnajdą Państwo niepublikowane dotychczas widokówki z kolekcji naszego Muzeum przedstawiające miasto Myślibórz, a także karty z widokami z okolicznych miejscowości.

Już dziś uchylamy rąbka tajemnicy i przedpremierowo przedstawiamy Państwu okładkę naszego nowego wydawnictwa.

Wciąż w sprzedaży posiadamy również tom pierwszy albumu „Myślibórz i okolice na dawnych kartach pocztowych”, który ukazał się pod koniec roku 2019. Wydawnictwo to opracowane zostało przez pracowników merytorycznych Muzeum i prezentuje 56 widokówek z przedwojennego Myśliborza – Soldina.

Wydawnictwa albumowe nie są jedynymi publikacjami, które ukazały się nakładem naszego Muzeum. Wśród najnowszych pozycji warto zapoznać się z:

- „Muzealne fiku-miku w ilustracji i wierszyku” – Jest to książeczka edukacyjna dla dzieci wypełniona mądrymi zabawnymi wierszykami autorstwa naszej muzealniczki oraz pięknymi ilustracjami stworzonymi przez naszych plastyków. Oprócz tego znalazły się w niej także strony aktywne z łamigłówkami i krzyżówkami do własnoręcznego uzupełnienia. „Muzealne fiku-miku....” w myśl zasady „uczyć bawiąc - bawiąc uczyć” opowiada o historii i zabytkach naszego regionu.

- „Myśliborska grzechotka-pisanka, zabawka, przedmiot, instrument? – Publikacja jest owocem konferencji naukowej zorganizowanej przez nasze Muzeum w roku 2019 z okazji odnalezienia na terenie Pojezierza Myśliborskiego wyjątkowego zabytku archeologicznego – wczesnośredniowiecznej pisanki-grzechotki. Publikacja przedstawia  referaty wygłoszone w trakcie konferencji przez wybitnych naukowców i badaczy z wiodących ośrodków naukowych naszego kraju, którzy omawiają funkcję tajemniczego zabytku z punktu widzenia reprezentowanej przez siebie dziedziny wiedzy – historii, etnografii, muzykologii.

- „Civitas et museum. Studia z dziejów Myśliborza z okazji 50-lecia Muzeum Pojezierza Myśliborskiego” – Publikacja wydana w 2017 r. stanowi zbiór tekstów dotyczących szeroko pojętej historii Myśliborza i okolic, których autorami są badacze, pracownicy naukowi uniwersytetów oraz regionaliści zafascynowani dziejami naszych ziem. W pozycji tej znaleźć można informacje na temat badań archeologicznych, dociekania historyczne i polityczno-społeczne oraz dociekania ikonograficzne.

Archiwalna Strona