Archiwalna Strona Nagroda w konkursie Zachodniopomorskie Wydarzenie Muzealne Roku 2019 - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

Z wielką radością pragniemy poinformować, iż w tegorocznej edycji Zachodniopomorskiego Wydarzenia Kulturalnego Roku organizowanego przez Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Zachodniopomorski nasze Muzeum zajęło I MIEJSCE w kategorii „Działalność edukacyjno-popularyzatorska”. Nagroda przyznawana jest za działania podejmowane w roku ubiegłym.

Zgłoszony przez nas projekt, wybrany przez komisję konkursową spośród 16 innych nadesłanych zgłoszeń, zatytułowany był „Myśliborska grzechotka-pisanka – zabawka, przedmiot, instrument?”. Składały się nań działania organizowane przez nas w trakcie całego roku 2019, mające charakter edukacyjny oraz edukacyjno-promocyjny, poświęcone naszemu słynnemu zabytkowi – wczesnośredniowiecznemu glinianemu jajku – grzechotce-pisance.

Ze względu na sytuację pandemiczną, tegoroczna gala rozdania nagród, tradycyjnie odbywająca się w stolicy naszego województwa, została odwołana, a świętowanie zwycięstwa  możliwym stało się dla nas jedynie we własnym kameralnym gronie.

Pragniemy podziękować Kapitule Konkursowej, która docenieniła nas za  „przemyślane i spójne działania popularyzujące dziedzictwo archeologiczne regionu” Dziękujemy również wszystkim osobom i instytucjom, które wspierały nas w realizacji projektu – Burmistrzowi Myśliborza oraz Gminie Myślibórz, Stowarzyszeniu „Z Biegiem Myśli” oraz prelegentom konferencji „Myśliborska grzechotka-pisanka, zabawka, przedmiot, instrument?” Szczególnie podziękowania kierujemy zaś do prof. Bartosza Kontnego – znalazcy i ofiarodawcy pisanki-grzechotki.

Jednocześnie gratulujemy także pozostałym nominowanym oraz wszystkim muzeom, które zgłosiły swój udział w konkursie – wierzymy, iż wzajemna rywalizacja  pozwala nam doskonalić pracę naszych instytucji i jeszcze efektywniej realizować nałożone nań zadania.