Archiwalna Strona Wielkanoc w Muzeum - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

W okresie przedświątecznym w muzeum odbyły się zajęcia wielkanocne dla dzieci i młodzieży pt:” Pisanki czy kraszanki?”. Przeprowadzono 13 spotkań, zarówno dla grup zorganizowanych jak i dzieci odwiedzających nas indywidualnie. Łącznie w zajęciach udział wzięło ok. 250 dzieci. W pierwszej części spotkań uczestnicy dowiedzieli się m.in. kim są pucheroki, co to są judaszki, dlaczego dawniej dzieci urządzały pogrzeb żuru i śledzia oraz poznały symbolikę jaj i święconki, a także tradycyjne zabawy wielkanocne. Druga część zajęć przeznaczona był na wykonanie ozdoby wielkanocnej. Dominowały własnoręcznie zrobione i udekorowane koszyczki, pisanki  - zarówno z papieru jak i ozdobione kolorowymi cekinami oraz „ekologiczny baranek”.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział!