Archiwalna Strona Oblężenie Chwarszczan 1433 - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

W dniach 26-28sierpnia br. Muzeum wzięło udział w wydarzeniu historycznym p.n. „Oblężenie Chwarszczan 1433” . W trakcie tych trzech dni odbywały się tam m.in.prelekcje naukowe, koncerty muzyki dawnej, turnieje: bojowe, konne i artyleryjskie, inscenizacja bitwy „Oblężenie Chwarszczan”, odtworzony został monodram: Memento Finis- Requiem dla Jakuba de Molay . Wieczorami miały miejsce koncerty zespołu Dziwoludy oraz Jacka Kowalskiego i Klubu św. Ludwika, a także pokaz fireshow. Do Chwarszczan przybyło ponad 200 odtwórców średniowiecza z całej Polski oraz z Czech i Niemiec.

Dużym zainteresowaniem na naszym stanowisku cieszyło się robienie wisiorków lub bransoletek z glinianych paciorków ręcznie wykonanych i wypalonych przez pracowników muzeum.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.