Archiwalna Strona Nowa publikacja muzeum - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

Niespełna rok temu miała miejsce w naszym mieście konferencja naukowa poświęcona najnowszemu nabytkowi Muzeum - wczesnośredniowiecznej pisance-grzechotce, przekazanej do naszej placówki 12 stycznia 2019 roku, przez kierownika ekspedycji Instytutu Archeologii UW- Profesora Bartosza Kontnego. Przedmiot ten odnaleziony został na jednej z wysp Pojezierza Myśliborskiego. W trakcie przekazania zabytku w Muzeum, narodził się zamysł zorganizowania spotkania naukowego poruszającego problematykę przeznaczenia, symboliki oraz typologii tego typu obiektów. Chęć udziału w konferencji wyrazili badacze i specjaliści  z Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie. Konferencja składała się z sześciu referatów, zaś zamknął ją panel dyskusyjny.

Dziś mamy przyjemność poinformować o ukazaniu się wydawnictwa stanowiącego podsumowanie tejże konferencji zatytułowanego „Myśliborska grzechotka-pisanka, zabawka, przedmiot, instrument?”.
Wydawnictwo będzie do nabycia w naszym muzealnym sklepiku, a także na naszych stoiskach, podczas przyszłych imprez plenerowych.

Archiwalna Strona