Archiwalna Strona IV Akademia Muzealnika - grudzień. - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

Za nami ostatnie w tym roku kalendarzowym zajęcia Akademii Muzealnika. Tym razem uczestnicy poznawali tajniki bardzo specyficznej dziedziny jaką jest archeologia lotnicza. Zajęcia poprowadził dr Bartłomiej Gruszka z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN. Nasz gość opowiedział małym muzealnikom o swojej pracy oraz o ogólnych zasadach obowiązujących w archeologii lotniczej, zaprezentował  również drona wykorzystywanego podczas badań.

W drugiej części zajęć dzieci podzielone na grupy samodzielnie wykonały wielkoformatowe plany lotnicze stanowisk archeologicznych.

Podczas sobotniego spotkania okazało się również, że Pani Dyrektor, nie tylko zarządza naszym Muzeum, ale również pomaga Świętemu Mikołajowi! Dzięki temu, pomimo że zajęcia odbyły się 7. grudnia, wszystkie dzieci otrzymały drobny upominek.