Archiwalna Strona "Ogród różany"- laureaci. - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

W sobotę (13.04.2018) odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursu „Ogród Różany” współorganizowanego przez nasze Muzeum w raz z Instytutem Ignis Misericordiae im. bł. Ks. M. Sopoćki i Gminą Myślibórz. Wydarzeniu towarzyszyło także otwarcie wystawy prac konkursowych w naszej Galerii „M.
Podczas spotkania, w obecności przedstawicieli pozostałych organizatorów – Sekretarz Gminy Pani Katarzyny Królak i ks. Kanonika Janusza Zachęckiego - Pani Dyrektor Magdalena Szymczyk podziękowała dzieciom oraz opiekunom za udział w konkursie, pogratulowała zwycięstwa i wręczyła im pamiątkowe upominki. Przypominamy genezę naszego konkursu „Ogród różany”, powstał on dla upamiętnienia i rozpowszechnienia wiedzy o niezwykłym wydarzeniu, które doprowadziło do powstania w Myśliborzu domu macierzystego Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego : podczas mistycznego widzenia jego założycielka – siostra Faustyna Kowalska dostała polecenie, by założyć klasztor tam, gdzie w oknie witrażowym znajduje się różany krzew. Tym „niedużym kościółkiem” z wizji św. Faustyny był kościół p.w. św. Krzyża w Myśliborzu.
Prace konkursowe będą na ekspozycji do końca miesiąca, zachęcamy wszystkich do odwiedzenia muzeum i obejrzenia wystawy.
LAUREACI KONKURSU „OGRÓD RÓŻANY”

KATEGORIA WIEKOWA 5-9 LAT

Mateusz Sobański - Gertruda
Julian Kozłowski - praca indywidualna