Archiwalna Strona FERIE Z KULTURĄ 2019! - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

„Ferie z kulturą” to cykl zajęć organizowanych w trakcie ferii zimowych przez myśliborskie instytucje kultury – Muzeum Pojezierza Myśliborskiego, Myśliborski Ośrodek Kultury oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Myśliborzu.

Zajęcia odbywały się w dwu turnusach, każdy trwający po pięć dni – od poniedziałku do piątku. W trakcie kilkugodzinnych zajęć dzieci w wieku 7-15 lat brały udział w szeregu zróżnicowanych aktywnościach – warsztatach plastycznych (w tym zajęć ceramicznych), warsztatach tanecznych, zajęciach muzycznych, teatrzykach, pogadankach, grach i zabawach. Podczas tegorocznej edycji „Ferii..” zorganizowany został także wyjazd na kręgielnię oraz spektakl filmowy objazdowego kina sferycznego „Kino pod kopułą”. Dzieci obejrzały również występ magika, a podczas warsztatów mydlarskich stworzyły własne kolorowe mydełka.

Tegoroczna edycja „Ferii z kulturą”, tak jak i wcześniejsze, cieszyła się dużą popularnością co przełożyło się na frekwencję – wszystkie miejsca (50 osób na każdym z turnusów) zostały zarezerwowane. Pod opieką doświadczonej kadry instruktorów dzieci spędziły czas wolny w radosnej i twórczej atmosferze, poznając nowe rzeczy i rozwijając swoje talenty w gronie rówieśników.