Spotkanie autorskie z Ryszardem Szymczykiem

W czwartkowe popołudnie 28.09.2023 r. w muzealnej Galerii „M” odbyło się spotkanie autorskie z Panem Ryszardem Szymczykiem - wieloletnim dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych „Szkuner” w Myśliborzu - żeglarzem, trenerem, pasjonatem, a także autorem wydanej w tym roku publikacji pt. „Kronika myśliborskiego żeglarstwa”.

Ryszard Szymczyk siedzi na krześle

Licznie zgromadzeni goście zostali powitani przez Dyrektor Muzeum Pojezierza Myśliborskiego Magdalenę Szymczyk oraz Burmistrza Myśliborza Piotra Sobolewskiego. Rozmowę z autorem przeprowadziła Pani Bożena Sobiecka, w trakcie której nie zabrakło żeglarskich wspomnień, nostalgii, a także wielu wzruszeń. Spotkanie licznych entuzjastów żeglarstwa było również okazją do wspólnej dyskusji sięgającej początków myśliborskiego „Szkunera”, jego licznych sukcesów, a także powodem radości, która towarzyszyła opowiadanym żartom.

Burmistrz, Dyrektor Muzeum i Ryszard Szymczyk przed publicznością

Bożena Sobiecka rozmawia z Ryszardem Szymczykiem przed publicznością

Na zakończenie wieczoru autor otrzymał podziękowania od Dyrektor MPM i zgromadzonych gości, a za czynne uczestnictwo w promocji żeglarstwa regatowego i sportu szkolnego na Ziemi Myśliborskiej został uhonorowany pamiątkowym ryngrafem przez Burmistrza Myśliborza Piotra Sobolewskiego.

wręczenie pamiątkowego ryngrafu autorowi przez Burmistrza

*„Kronika Myśliborskiego żeglarstwa” wydana została pod patronatem honorowym Burmistrza Myśliborza Piotra Sobolewskiego. Publikacja została sfinansowana z Budżetu Gminy Myślibórz. Wydawcami publikacji są Muzeum Pojezierza Myśliborskiego w Myśliborzu oraz Gmina Myślibórz.