Premiera filmu „Śladami Pana Samochodzika - Pojezierze Myśliborskie"

25 stycznia 2023 roku w kinie Zamek w Szczecinie odbyła się uroczysta premiera filmu Witolda Dusińskiego zatytułowanego „Śladami Pana Samochodzika - Pojezierze Myśliborskie".

Film, którego fabuła rozgrywa się w lokalizacjach, w których toczyła się akcja słynnej powieści przygodowej Zbigniewa Nienackiego „Księga Strachów”, a więc m.in.:  w Chojnie, Cedyni, Moryniu, Myśliborzu, Trzcińsku-Zdróju, Dolsku czy Siekierkach, ma na celu przybliżenie zarówno samej książki, jak i walorów turystycznych urokliwych miejscowości Pojezierza Myśliborskiego.

W premierowym pokazie filmu wzięli udział jego twórcy, których na scenie reprezentowali reżyser Witold Dusiński i producent Robert Lewandowski. W trakcie uroczystego seansu obecni byli również przedstawiciele lokalnych samorządów wspierających tę produkcję, media oraz goście, zainteresowani tą nietypową produkcją.

dwóch mężczyzn na scenie, za nimi ekran kinowy z napisami (czołówką filmu)Na zdjęciu: producent filmu Robert Lewandowski i reżyser Witold Dusiński.
kobieta i dwóch mężczyzn pozuje do zdjęciaNa zdjęciu: Magdalena  i Paweł Szymczyk (odtwórca roli Pana Samochodzika) oraz producent filmu Robert Lewandowski.

Film spotkał się z ciepłym przyjęciem. Doceniono zarówno jego formę artystyczną, niebanalnie wykorzystane nawiązanie do literatury, jak i jego niekwestionowany walor związany z promocją regionu.

Poza zaplanowanymi już pokazami w szczecińskim kinie Zamek (w marcu br.) i na 17. Gryfińskim Festiwalu Miejsc i Podróży "Włóczykij", film „ Śladami Pana Samochodzika - Pojezierze Myśliborskie" udostępniony ma zostać - zgodnie z projektami - szerszej publiczności, także w miejscach, gdzie był on realizowany, a więc również w Myśliborzu.