Kreatywne Ferie z Muzeum 2024

Podobnie jak w latach ubiegłych także w tym roku nasze muzeum podjęło się zorganizowania w czasie ferii zimowych zajęć dla dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja projektu zatytułowana została „Kreatywne Ferie z Muzeum”, sygnalizując twórczy, warsztatowy charakter zajęć.

Po raz kolejny już mieliśmy tez przyjemność nawiązań współpracę z Firmą EKO-MYŚLI Sp. z o.o. będąca częścią Grupy SIRECO. Firma EKO-MYŚL została oficjalnym partnerem projektu.

Zajęcia prowadzone były w muzealnych pracowniach artystycznych przez naszych instruktorów i odbywały się od wtorku do środku w obu tygodniach ferii. Wtorkowe zajęcia poświęcone były rysunkowi i malarstwu, środowe przeznaczone były na warsztaty ceramiczne, zaś czwartki odbywały się pod znakiem hand-made. Zróżnicowana tematyka i formy zajęć gwarantowały ciekawe spotkania, pełne nowych wyzwań dla uczestników. Każdy dzień stanowił więc swego rodzaju niespodziankę dla najmłodszych, którzy z wielką pasją i radością przystępowali do pracy nad powierzonymi im zadaniami, chcąc stworzyć jak najpiękniejszy rysunek, rzeźbę czy dekoracyjną formę przestrzenną. Zajęcia pełne były śmiechu, ciekawych rozmów i dobrego humoru. Dzieci miały okazję poznać też nowych kolegów i koleżanki, i doskonalić swoje umiejętności pracy zarówno indywidualnej, jak i w grupie.

Prowadzący zadbali, aby oprócz rozwijania zdolności manualnych i umiejętności kreatywnego myślenia, dzieci mogły poznać także nieco zagadnień z historii naszego miasta, kultury, literatury czy historii sztuki, umiejętnie wplatając wątki edukacyjne w program zajęć.

Po każdych warsztatach na uczestników czekał też słodki poczęstunek.

Wierzymy, że w dzisiejszych czasach, zdominowanych przez wirtualną rzeczywistość, wolny czas spędzany na twórczych działaniach w gronie rówieśniczym ma duże znaczenia dla rozwoju najmłodszych. Ogromnie cieszy nas więc fakt, iż w 6 spotkaniach zrealizowanych w ramach „Kreatywnych Feriach z Muzeum” udział wzięło aż 65 osób.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych zajęć oraz ich rodzicom, którzy zaufali nam i powierzyli swoje pociechy.

Wyrazy wdzięczności za udzielone nam wsparcie kierujemy również do naszego partnera firmy EKO-MYŚL i grupy SIRECO – dzięki Państwa pomocy mogliśmy zorganizować tak atrakcyjnie i ciekawe zajęcia dla najmłodszych.