III Doroczny Przegląd Fotografii - Myślibórz 2023: "Uchwycone w obiektywie" - otwarcie wystawy

W sobotę 24 czerwca w muzealnej Galerii „M” odbyło się otwarcie III Dorocznego Przeglądu Fotografii – Myślibórz 2023: „Uchwycone w obiektywie”.

Podczas uroczystości w której udział wzięli przedstawiciele władz gminy i powiatu, fotografowie, których prace oglądać można na wystawie oraz myśliborzanie zainteresowani ich twórczością, miała miejsce nie tylko oficjalna inauguracja Przeglądu, ale także – zgodnie ze zwyczajem – wręczenie nagród autorom zdjęć, które w sposób szczególny wyróżniły się na tle innych zgłoszonych fotografii.

Na tegoroczny przegląd swoje prace zgłosił 10 fotografów z terenu powiatu myśliborskiego.

W wyniku prac Komisja Przeglądowa pod przewodnictwem Pani Marty Szpakowskiej jednogłośnie zadecydowała o przyznaniu następujących nagród:

I miejsce – Piotr Kowalski

mężczyzna przyjmuje nagrodę z rąk burmistrza i dyrektor MPM

II miejsce – Janusz Sabat

mężczyzna przyjmuje nagrodę od burmistrza i dyrektor MPM

III miejsce – Jerzy Ceglarski, Mariusz Borysewicz

mężczyzna przyjmuje nagrodę za 3 miejsce z rąk burmistrza i dyrektor MPM

Wyróżnienie – Mariola Kmieć

kobieta przyjmuje nagrodę z rąk burmistrza i dyrektor MPM

Nagrody laureatom wręczyła Dyrektor MPM Magdalena Szymczyk oraz Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski.

Pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki czekały również na pozostałych uczestników.

Oprócz wymienionych powyżej laureatów swoje prace zgłosili:

Lech Jędras

Aneta Kubacka

Mateusz Nieckarz

Adam Okonowicz

Krzysztof Żurkowski

Po zakończeniu części oficjalnej, zgromadzenie mieli możliwość indywidualnego obejrzenia prac. Spotkanie przebiegło w miłej swobodnej atmosferze, pełnej rozmów poświęconych fotografii i twórczym inspiracjom.

dwaj mężczyźni rozmawiają o fotografiach zawieszonych na ścianiegoście muzeum zwiedzają nową ekspozycję fotografiidwoje ludzi ogląda fotografie zawieszone na ścianie

Dziękujemy wszystkim osobom, które zechciały uczestniczyć w tegorocznym Przeglądzie i współtworzyć z nami to wydarzenie, będące okazją zaprezentowania szerszej publiczności lokalnej twórczości fotograficznej.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkich lokalnych amatorów fotografii już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej, czwartej już edycji naszego Przeglądu.

Dziękujemy również za obecność na otwarciu wystawy wszystkich przybyłym gościom. Okazane zainteresowanie jest dla nas sygnałem, iż podejmowane przez nas inicjatywy wystawiennicze cieszą się przychylnością, zarówno lokalnego społeczeństwa, jak i władz.

Wystawę przeglądową będzie można oglądać do końca wakacji. Zapraszamy serdecznie!

*Autorka fotografii z wydarzenia jest Pani Marta Szpakowska - dziękujemy serdecznie za uwiecznienie tych niesamowitych chwil i udostepnienie nam fotorelacji.