Archiwalna Strona Inauguracja III Akademii Muzealnika - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

W dniu 06.10.2018 Dyrektor Muzeum Pojezierza Myśliborskiego Pani Magdalena Szymczyk uroczyście powitała wszystkich małych słuchaczy  trzeciej  już edycji Akademii Muzealnika oraz ich rodziców.  Na spotkanie przybył również Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz Pan Piotr Sobolewski, który objął honorowym patronatem całe przedsięwzięcie.  Dzieci otrzymały Karty Muzealnika oraz drobne upominki ufundowane przez Gminę Myślibórz. W ramach spotkań Akademii Muzealnika odbędą się zajęcia z: antropologii fizycznej, archeologii, archeologii podwodnej, historii, warsztaty plastyczne o różnej tematyce oraz lekcje języka niemieckiego. Wykłady poprowadzą pracownicy naukowi z Uniwersytetu Warszawskiego i Szczecińskiego ,Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Szczecinie. Dodatkową atrakcją w tej edycji będzie wycieczka do Muzeum Twierdzy Kostrzyn.

Na pierwszych zajęciach dzieci uczestniczyły w lekcji języka niemieckiego  przeprowadzonej przez  Panią Joannę Linde, a następnie wysłuchały wykładu na temat archeologii, który wygłosił Pan dr hab. prof.US Marcin Majewski, Dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie. Po wykładzie,  wszyscy uczestnicy wzięli udział w grze o tematyce archeologicznej, której głównym celem było odnalezienie tajemniczego skarbu, ukrytego w Muzeum. Dzieci musiały wcielić się w rolę archeologów, odnaleźć zakopane fragmenty płaskorzeźby, odczytać ukrytą na odwrocie pierwszą informację, a następnie postępując zgodnie ze wskazówkami pozostawionymi w zakamarkach Muzeum,  odnaleźć zaginiony skarb. Poprzez zabawę nasi mali muzealnicy doskonalili takie cechy jak: precyzja, spostrzegawczość, umiejętność pracy w grupie oraz dokładność, które są  istotne w pracy archeologa.