Polecamy Państwa uwadze XLII Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”, których organizatorem jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem „Dlaczego tęsknię za muzeum?”.
Do zadania można podejść w dwójnasób – odnosząc się bezpośrednio do tematu projektu („przygody w muzeum”), a więc przekazać w formie plastycznej (dopuszczalna jest także grafika komputerowa, multimedia) swoje przeżycia i doświadczenia związane z konkretnym muzeum, wystawą, dziełem sztuki, artefaktem, lub też odnieść się do tęsknoty za możliwością zwiedzania ekspozycji w czasie pandemii.

Konkurs skierowany jest głównie do grup zorganizowanych, stąd też polecamy go szczególnej uwadze nauczycieli, istnieje tez możliwość przesłania pracy indywidualnie, przy czym projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie Państwo na stronie internetowej Organizatora: http://muzeum.torun.pl/edukacja-kategoria/projekt-moja-przygoda-w-muzeum/