Wernisaż wystawy malarstwa Wandy Łuczyńskiej

W sobotę 19. listopada odbył się wernisaż wystawy malarstwa Wandy Łuczyńskiej

Ekspozycja ta jest kolejną z cyklu jesiennych wystaw ukazujących twórczość myśliborskich malarzy, zarówno tych wciąż działających, jak i tych, których nie ma już z nami, a którzy - dając wyraz własnej indywidualnej ekspresji - przez wiele lat współtworzyli lokalne środowisko artystyczne.

Sobotnie wydarzenie zainaugurowała Dyrektor Muzeum Magdalena Szymczyk witając gości, którzy przybyli na otwarcie tej szczególnej jesiennej wystawy.

Wprowadzenia w świat twórczości Wandy Łuczyńskiej dokonał Janusz Moraczewski – przedstawił on pokrótce sylwetkę malarki i jej artystyczne inspiracje.

Następnie głos zabrała Naczelnik Wydziału EKSiP Urzędu Miejskiego Janina Sulejewska.

trzy osoby pozują do zdjęcia

Na zdjęciu: Naczelnik Wydziału EKSiP Urzędu Miejskiego Janina Sulejewska, Dyrektor MPM Magdalena Szymczyk, instruktor muzealny Janusz Moraczewski.

Po oficjalnym otwarciu przybyli goście mieli okazję obejrzeć obrazy użyczone nam na potrzeby wystawy przez rodzinę artystki. Niektóre prace były znane – Wanda Łuczyńska prezentowała je na wystawach indywidualnych i Przeglądach Plastyki Myśliborskiej – inne zaś po raz pierwszy udostępnione zostały szerszej publiczności.

ludzie w trakcie wernisażu - rozmawiający i oglądający obrazy

goście w trakcie wernisażu - oglądają obrazy i rozmawiają

Dziękujemy rodzinie za wypożyczenie obrazów i umożliwienie nam tak kompleksowego zaprezentowania twórczości pani Wandy.

Dziękujemy również za obecność na wernisażu wszystkim przybyłym gościom.

Wystawę malarstwa Wandy Łuczyńskiej oglądać będzie można do końca stycznia.