Warsztaty ceramiczne dla dorosłych - pierwsze zajęcia

W dniu 13 stycznia 2022 r. odbyło się pierwsze spotkanie w naszej nowej Pracowni Ceramicznej „pod 8-ką”. W tej sali pod okiem instruktorki plastyki umiejętności w dziedzinie ceramiki zdobywać będą osoby dorosłe, dla których otworzyliśmy nową grupę zajęciową.

Rozszerzenie naszej działalności i otwarcie dodatkowej pracowni było możliwe dzięki funduszom pochodzącym z GRANTU otrzymanego przez nasze Muzeum w PROGRAMIE ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA

glupowe zdjęcie warsztatowiczek

Podczas wczorajszego spotkania prowadząca Katarzyna Haber przybliżyła uczestniczkom – za zajęcia zapisały się na razie same panie – historię ceramiki jako rzemiosła i dziedziny sztuki, wspominając oczywiście o nowożytnym warsztacie ceramicznym, którego spuściznę materialną chcemy kontynuować. Następnie  instruktorka przedstawiła zebranym podstawowe materiały i narzędzia używane w pracowni.

Po wprowadzeniu, rozpoczęła się najbardziej wyczekiwana część spotkania, a więc praca z gliną. Nowe warsztatowiczki wykonały patery inspirowane motywami floralnymi.

gliniana patera-liść

gliniana patera - długi liść

glinan okragła patera-liść

Przypominamy, że zajęcia z ceramiki dla osób dorosłych odbywają się w każdy czwartek od godz. 17:00, w sali nr 8 w budynku po byłym gimnazjum przy ul. Pionierów 13.

Wciąż można dołączyć do grupy warsztatowej dzwoniąc i zapisując się w Muzeum lub przychodząc bezpośrednio na zajęcia. Zapraszamy!