VI Jarmark Klasztorny w Myśliborzu

27 sierpnia zapraszamy do Myśliborza na VI Jarmark Klasztorny.

Jarmark Klasztorny w Myśliborzu jest festynem historycznym corocznie przyciągającym rzesze mieszkańców miasta i regionu, ciekawych tej nietypowej formy „ożywiania przeszłością”, a także wielu pasjonatów historii z kraju i zagranicy. Impreza odwołująca się w swej formule do tradycji dawnych jarmarków przeplata w sobie elementy historyczne i współczesność.

Podczas jednodniowych obchodów grupy rekonstrukcyjne odtwarzają życie dawnej ludności – stroje, rękodzieło i rzemiosło, zabawy, a także sztukę bitewną, wojenną. Wszyscy zainteresowani goście mają okazję wziąć przy tym udział w prowadzonych przez rekonstruktorów pokazach i warsztatach. Nie brakuje też tańców i zabaw przy dźwiękach muzyki dawnej. Każdorazowo niezwykle ekscytujące dla publiczności są pokazy walk wojów oraz możliwość obejrzenia – a niekiedy nawet wykorzystania – rekonstrukcji machin oblężniczych.

Zgodnie z jarmarczną tradycją swoje kramy otwierają także regionalni wytwórcy, rękodzielnicy, producenci żywności oraz artyści, od których nabyć można nietuzinkowe, niepowtarzalne produkty.

W tym roku – już po raz drugi - Jarmark Klasztorny uświetni swoimi widowiskowymi występami grupa tancerek Medeina, w których wykonaniu zobaczymy również ogniste wieczorne Fireshow.

Muzyczną gwiazdą festynu będzie zespół Dziwoludy – znana i ceniona w całym kraju (i nie tylko) grupa muzyków, wykonujący niezwykle klimatyczne utwory inspirowane muzyką dawną.

Nie lada gratka czeka także na wielbicieli pokazów walk – w trakcie Jarmarku odbędzie się II turniej rycerski Ligi Zachodniej w kategorii „miecz jednosieczny + tarcza”.

Zapraszamy!

Telewizja TVB24

Twoje Radio

Radio PLUS Lipiany

Impreza objęta została patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz Starosty Myśliborskiego Andrzeja Potyry.

Harmonogram Jarmarku:

12.00    Msza Święta w Kolegiacie pw. św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu

13.00    Korowód ulicami miasta z Kolegiaty na stadion

13.30    Otwarcie Jarmarku Klasztornego

• rozstrzygnięcie konkursu na strój historyczny
  • pokazy tańca średniowiecznego w wykonaniu lokalnych grup
  • turniej rycerski Ligi Zachodniej w kategorii „miecz jednosieczny + tarcza”
  • warsztaty rzemiosł dawnych  - grupy rekonstrukcyjne
  • gry i zabawy plebejskie dla dzieci „Archeozdroje”
  • sprzedaż produktów lokalnych na straganach

19.30  koncert zespołu muzyki dawnej DZIWOLUDY

20.30  MEDEINA - Fireshow