Budynek Muzeum
Muzeum Pojezierza
Myśliborskiego

Polsko-Ukraiński Festyn Rodzinny

Pierwsza w tym roku impreza plenerowa, w jakiej brało udział nasze Muzeum – Polsko-Ukraiński Festyn Rodzinny, który odbyła się w sobotę 23 kwietnia – otworzyła sezon wiosenno-letnich wydarzeń kulturalnych niezwykle przyjemnie.

Piękna aura sprzyjała przebywaniu na świeżym powietrzu, toteż na teren Szkunera, gdzie zorganizowano festyn, ściągnęły rzesze Myśliborzan oraz naszych gości z Ukrainy.
scena festynu -występują  prowadzący imprezę
Na przybyłych czekały rozmaite atrakcje, wśród których nie mogło zabraknąć także i tych przygotowanych przez MPM.
namiot muzeum w trakcie festynu
Pod naszym namiotem na dzieci czekały warsztaty plastyczne, podczas których do wyboru były dwie formy twórczej aktywności.
Uczestnicy mogli zając się malowaniem przy sztalugach postaci w tradycyjnych ludowych strojach z Polski i Ukrainy lub też wykonać słoneczniki, będące nie tylko pięknymi roślinami, chętnie wykorzystywanymi jako motyw malarski (chociażby te najbardziej znane Van Gogh`owskie) – są one też niepisanym symbolem kraju naszych południowo-wschodnich sąsiadów
sztaluga z rysunkami dzieci ukazujace postaci w strojach ludowych
dzieci malujace słoneczniki
Dzieci podeszły do oby zadań z wielką ochotą i kreatywnością, a podczas twórczych działań zupełnie zatarły się granice narodowe i bariery językowe – wszyscy wspólnie i wesoło malowali, rysowali i cieszyli się możliwością wypoczynku nad myśliborskim jeziorem w pierwszych promieniach prawdziwie wiosennego słońca.
dzieci malują i wycinają podczas zajęc plastycznych