Otwarcie Dorocznego Przeglądu Plastyki Myśliborskiej - Myślibórz 2021

W piątek, 12. marca 2021 r., w Muzeum Pojezierza Myśliborskiego odbyło się uroczyste otwarcie Dorocznego Przeglądu Plastyki Myśliborskiej – Myślibórz 2021. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne wydarzenie miało charakter zamknięty – wzięli w nim udział jedynie zaproszeni nagrodzeni laureaci. Dla szerokiego grona odbiorców relacja z wydarzenia dostępna będzie na kanałach Telewizji TVB24.

Przegląd tradycyjnie otworzyło przemówienie Dyrektor Muzeum Pani Magdaleny Szymczyk, która podsumowała ubiegły rok pracy instytucji, wskazując, iż mimo nietypowych warunków funkcjonowania, udało się zrealizować wiele wartościowych projektów, w tym m.in. wydano cztery publikacje książkowe.

Udział w uroczystym otwarciu wziął także Burmistrz Myśliborza Pan Piotr Sobolewski, który podziękował artystom – zarówno tym obecnym na sali, jak i wszystkim pozostałym uczestnikom Przeglądu – za liczny udział w wystawie. Pan Burmistrz docenił także kulturotwórcza rolę myśliborskiego Muzeum i zaangażowanie jego pracowników.

Następnie miało miejsce najbardziej wyczekiwane przez artystów rozdanie nagród, którego dokonali Pani Dyrektor oraz Pan Burmistrz.

W tegorocznej edycji Przeglądu wyróżnieni zostali następujący artyści:

Nagroda Burmistrza Myśliborza – Zygmunt Jakubiszyn

Nagroda Przewodniczącego Rady Miejskiej –  Wiesław Słoboda

Nagroda Sekretarz Gminy – Wanda Łuczyńska

Nagroda Burmistrza Trzcińska Zdrój – Andrzej Płotkowski

Nagroda Dyrektora MiPBP – Eugeniusz Bohun

Nagroda Dyrektor MOK – Maja Zimek

Nagroda Dyrektor MPM – Wojciech Kasprzak, Krystyna Mierzejewska, Magdalena Witera

Jak co roku, wybór wąskiej listy laureatów, z grona utalentowanych artystów-amatorów reprezentujących bardzo różne techniki warsztatowe, podejmujących odmienne tematyki i  będących na innym etapie twórczego rozwoju, był dla organizatorów zadaniem niezmiernie trudnym.

Ograniczona formuła konkursowa nie pozwala na przyznanie nagród wszystkim uczestnikom, jednak wszystkie prace przeglądowe zasługują na uwagę i poświęcenie im chwili zadumy, dlatego też serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Galerii „M” i osobistego poznania wszystkich prac.

Dla wszystkich autorów prac przeglądowych przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy oraz upominki – albumy malarstwa polskiego – które artyści odebrać mogą osobiście w dogodnym dla siebie terminie.

Artyści, których prace wzięły udział w przeglądzie to:

GRAŻYNA ANANICZ-KALINOWSKA

MAREK STANISŁAWSKI

MAGDALENA WITERA

MAJA ZIMEK

Wystawę można oglądać w standardowych godzinach otwarcia Muzeum, od 13 marca do 2 maja 2021 r.