Nowa publikacja o Nowej Marchii

Właśnie ukazał się III tom „Słownika historycznego Nowej Marchii w średniowieczu" autorstwa prof. Edwarda Rymara.

Z godnie z podtytułem jest on poświęcony środkowej części Nowej Marchii - Ziemi Lipiańskiej, Myśliborskiej, Golenickiej, Gorzowskiej i Pełczyckiej.

Miło nam poinformować, iż nasze Muzeum jest współwydawcą tej niezwykle cennej publikacji.

Głównym wydawcą „Słownika…” jest Stowarzyszenie Terra Incognita.

zdjęcie Słownika historycznego Nowej Marchii w średniowieczu na tle mapy

Książka jest już do nabycia w naszym Muzeum. Nowa publikacja sprzedawana w nierozdzielnym komplecie z tomem I stanowiącym wprowadzenie do serii "Słowników historycznych Nowej Marchii w średniowieczu". Jest ono niezbędne, nie tylko jako ogólne wprowadzenie w tematykę serii, ale także m.in. dla rozumienia skrótów stosowanych w kolejnych publikacjach.

Cena kompletu to 50 zł.

zdjęcie nowej publikacji wraz z dodatkiem na tle mapy

Serdecznie polecamy Państwa uwadze tę niezwykle ważną dla naszego regionu publikację i zapraszamy!