Konkurs na Strój Historyczny 2022

Burmistrz Myśliborza oraz Muzeum Pojezierza Myśliborskiego w Myśliborzu zapraszają mieszkańców gminy do udziału w Konkursie na Strój Historyczny.

Zadanie konkursowe polega na samodzielnym wykonaniu stroju inspirowanego modą panującą od XIII do XVI w. i ciekawym zaprezentowaniu go przed Komisją Konkursową.

W konkursie mogą wziąć udział osoby indywidualne, jak i grupy.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 lipca do 1 sierpnia. O dokładnym terminie i miejscu prezentacji strojów, uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie.

Regulamin Konkursu oraz Karty Zgłoszeniowe stanowiące jego załączniki można pobrać tutaj:

Regulamin Konkursu na Strój Historyczny - format doc.

Regulamin Konkursu na Strój Historyczny - format pdf.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

Ogłoszenie listy laureatów i wręczenie nagród odbędzie się tradycyjnie, podczas Jarmarku Klasztornego w Myśliborzu (27.sierpnia 2022 r.). Uczestnicy powinni stawić się na miejsce imprezy (Stadion Miejski OSiR) w przygotowanych przez siebie strojach.

Zapraszamy serdecznie!

plakat konkursu z pomarańczowym cieniowanym tłem i grafiką ze średniwieczną kobietą