II tydzień "Ferii z Muzeum" - podsumowanie

Dzisiejszymi zajęciami (10.02.2022r.) w Kaplicy św. Gertrudy zakończyliśmy cykl zajęć feryjnych dla dzieci i młodzieży „ Ferie z Muzeum”.

Relacje z pierwszego tygodnia zajęć przeczytać mogliście już Państwo na naszej stronie internetowej (link-kliknij tutaj), dziś pragniemy krótko podsumować tydzień drugi.

W drugim tygodniu „Ferii z Muzeum” zgodnie z harmonogramem odbyły się dwa zajęcia artystyczne (wtorek, czwartek) oraz warsztaty ceramiczne (środa).

Podczas wtorkowego spotkania mali uczestnicy wykonali w nietypowej technice obrazki przedstawiające las – zamiast tradycyjnych pędzli użyli kawałków folii, uzyskując dzięki temu ciekawe, nietuzinkowe efekty przejść pomiędzy kolorami, a także nietypowe fakturowe efekty nakładanej farby.

malarskie przedstawienie lasu stworzone przez dziecko - sylwety drzew i plamy barwne

malowane przedstawienie lasu stworzone przez dziecko - sylwety drzew i plamy barwne

W środę w trakcie warsztatów ceramicznych dzieci wykonały gliniane kubki oraz figurki przedstawiające ptaki, udekorowały je także, malując je czerwoną gliną.

trzej chłopcy w trakcie zajęc ceramicznych

trzy dziewczynki w trakcie zajęc ceramicznych

Czwartkowe spotkanie stało się zaś kolejną okazją do poznania dzieł wielkich mistrzów malarstwa. Dzieci mogły także same poczuć się jak artyści, dekorując „reprodukcjami” poznanych obrazów eko-torby.

dzieci pozujące grupą ze swoimi pracami

Naszym partnerem w organizacji tegorocznych „Ferii z Muzeum” była Firma EKO-MYŚL Sp. z o. o., której Przedstawicielom bardzo dziękujemy za zainteresowanie oraz wspieranie naszych projektów.

logo EKO-MYŚL

Dekujemy również wszystkim uczestnikom naszych feryjnych spotkań - życzymy Wam wspaniale spędzonych ostatnich dni zimowej przerwy i owocnego powrotu do szkoły.