I tydzień "Ferii z Muzeum" - podsumowanie

Okres ferii zimowych w naszym Muzeum to tradycyjnie już czas organizowania dodatkowych zajęć dla dzieci i młodzieży, pozwalających im kreatywnie spędzić wolny czas. W trakcie trzech dni zajęć (zajęcia odbywają się od wtorku do czwartku w każdym tygodniu ferii) w przyjaznej atmosferze pracowni artystycznych, uczestnicy mogą swobodnie rozwijać swoje pasje i zainteresowania, doskonalić umiejętności i zdobywać nową wiedzę pod opieką naszych doświadczonych instruktorów.

plakat Ferii z Muzeum

W pierwszym tygodniu ferii dzieci uczestniczyły w warsztatach malarskich, których tematem przewodnim stał się ginący już zwyczaj pochodów kolędników, odwiedzających kolejne domu w przebraniach, z kolędami i życzeniami dla gospodarzy. Uczestnicy zajęć wysłuchali wykładu na temat różnych regionalnych odmian tego zwyczaju, a następnie namalowali scenki rodzajowe z kolędnikami.

zdjęcie z góry na dzieci malujace przy stole

dzieci w trakcie malowania

W kolejnym dniu, feryjne spotkanie odbyło się w Pracowni Ceramicznej, gdzie dzieci od podstaw, według własnego projektu, wykonały gliniane kubki.

dzieci pracujące z gliną w pracowni ceramicznej

gliniany kubek wykonany przez dziecko w trakcie zajęć

Pierwszy tydzień zajęć podsumowały kreatywne warsztaty ekologiczne z wielką sztuką w tle – uczestnicy stworzyli torby zakupowe z reprodukcjami znanych dzieł sztuki.

dzieci prezentujące wykonane przez siebie eko-torby

recznie udekorowane eko-torby

Kolejne zajęcia już we wtorek 8 lutego.

Uczestnikom dotychczasowych warsztatów dziękujemy za wzięcie udziały w naszych „Feriach w Muzeum” - dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie i chęci do działania przejawiające się w Waszych wspaniałych pracach.

PARTNEREM TEGOROCZNYCH „FERII W MUZEUM” JEST FIRMA EKO-MYŚL Sp. z o. o.

logo firmy eko-myśl