I tydzień "Ferii z Muzeum"

Za nami pierwszy tydzień „Ferii z Muzeum”.

Projekt ten skierowany jest do wszystkich dzieci w wieku szkolnym – zarówno małych myśliborzan jak i dzieci przyjezdnych, spędzających okres ferii w naszym mieście.  Zajęcia odbywają się w dwóch turnusach – w pierwszym i drugim tygodniu ferii zimowych – od wtorku do środy.

W tym tygodniu uczestnicy „Ferii z Muzeum” wzięli udział w dwóch tematycznych warsztatach malarskich oraz warsztatach ceramicznych. Myślą przewodnią zajęć jest w tym roku – podobnie jak w roku ubiegłym – ekologia.

Stąd też wtorkowe spotkanie poświęcone było bardzo bliskiemu nam tematowi – rzece Myśli. Dzieci wiedzą, że bliskość wody daje wiele możliwości spędzania wolnego czasu i miłego wypoczynku na wolnym powietrzu. O tym, jak dbać o to, aby rzeka pozostała czysta rozmawialiśmy w trakcie zajęć. Swoje wyobrażenia związane z tym tematem dzieci przelały następnie na kratki tworząc piękne pastelowe kompozycje.

grupa dzieci pozuje do zdjęcia

W środę poruszyliśmy zaś temat czystego powietrza. Z „przymrużeniem oka” porównaliśmy smog – jedno z największych zagrożeń dla naszej atmosfery – z mitycznym smokiem. Gra językowa stała się punktem wyjścia dla zajęć plastycznych, gdzie dzieci wykonały obrazki przedstawiające walkę ze złowieszczym smokiem-smogiem zagrażającym czystemu powietrzu i naszemu oddechowi.

dzieci malują farbami

Ostatnie warsztaty w pierwszym turnusie odbyły się w pracowni ceramicznej, gdzie dzieci wykazały się ogromną inwencją w pracy z naturalnym materiałem, jakim jest glina.

dziewczynka wycina formę serca w glinie

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych zajęć za liczne przybycie, wspaniałe pomysły i uśmiech, jakiego nie brakowało w trakcie spotkań.

Sponsorem tegorocznych "Ferii w Muzeum" jest EKO-MYŚL Sp. z o.o.

logo spółko EKO-MYŚL - zielona nazwa otoczona żółtymi półłukami