Archiwalna Strona Spotkania Muzealne - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

11.08.2016r. odbyła się kolejna prelekcja z cyklu Spotkania Muzealne pt. „ Myślibórz w czasach Nowej Marchii. Wojny husyckie”, którą poprowadził  Grzegorz Kuklewski z Fundacji Gloria Griffin. W spotkaniu uczestniczyła wójt Gminy Banie Pani Teresa Sadowska, Pan Roman Wąsik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Myśliborzu, Pan Grzegorz Dąbrowski – Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miasta i Gminy Myślibórz, a także mieszkańcy i turyści zainteresowani historią Pojezierza Myśliborskiego. Prelekcja ta była wstępem do VI. Sierpniowych Spotkań z Historią, które w dniach 13-14.08.2016 odbędą się w Baniach. Spotkanie zakończyło się odznaczeniem Grzegorza Kuklewskiego Złotą Tarczą Myślibora.