Archiwalna Strona Jarmark Klasztorny 4-5 czerwca - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

    

   https://vimeo.com/166351666

               Budynek byłego klasztoru Dominikanów jest jednym z najstarszych zabytków naszego miasta. Obecnie pełni ważną rolę kulturalną, ponieważ w jego murach mieści się Myśliborski Ośrodek Kultury oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Doceniając znaczenie działalności Dominikanów w dziejach miasta oraz nawiązując do rocznicy istnienia Zakonu, myśliborskie instytucje kultury -obie z „klasztoru” oraz Muzeum Pojezierza Myśliborskiego wraz z Urzędem Miasta i Gminy organizują w tym roku

                  w dniach 4-5 czerwca Jarmark Klasztorny.            

          Impreza ta ma przede wszystkim charakter festynu miejskiego, gdzie każdy mieszkaniec gminy oraz turysta będzie mógł skorzystać z atrakcji oferowanych przez organizatorów. Na scenie prezentowane będą utwory muzyczne i tańce z okresu XIII – XVI w. Grupy rekonstrukcyjne prowadzić będą warsztaty z zakresu rzemiosła średniowiecznego, pokazy tańca oraz sztuki wojennej.
         Na stoiskach prezentowane i sprzedawane będą produkty regionalne. Tradycyjnie funkcjonować będą stoiska gastronomiczne oferujące „jadło i napoje”. W trakcie imprezy podane zostaną wyniki konkursów ogłoszonych przez organizatorów: plastyczny „Zabytki Myśliborza” (dla szkół) oraz na strój historyczny z okresu XIII – XVI w. (dla wszystkich chętnych).
        Ponieważ „bohaterem” imprezy jest klasztor podominikański, w jego wnętrzach prezentowana będzie wystawa prac plastycznych autorstwa uczniów Gminy Myślibórz, a w sali widowiskowej Myśliborskiego Ośrodka Kultury odbędzie się sympozjum popularno – naukowe na temat historii klasztoru, działalności Dominikanów myśliborskich od końca XIII do połowy XVI w. oraz współczesnej roli Zakonu Dominikanów w życiu religijnym Pomorza Zachodniego.
Dla chętnych grup (10 – 15 osób) przewidziane są wycieczki po klasztorze prowadzone przez przewodników.

Serdecznie zapraszamy!!!!

Archiwalna Strona