Archiwalna Strona Muzealne "Katarzynki i Andrzejki" - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

W ostatnich dniach listopada wśród lekcji muzealnych, prowadzonych zgodnie z kalendarzem obrzędowym, nie mogło zabraknąć zajęć dotyczących Andrzejek i Katarzynek. Specyfika tematu sprawia, że zajęcia te nie mogą być realizowane w sposób inny, niż poprzez wspólną zabawę i grupowe „wróżenie”. Zapewne właśnie dzięki aktywnemu, wesołemu charakterowi, lekcje te cieszą się tak dużą popularnością wśród myśliborskich szkół.

W tym roku andrzejkową tradycję poznawały z nami dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej  nr3 w Myśliborzu.

Było gwarnie, wesoło i kolorowo, a każdy uczestnik wyszedł z Muzeum z dobrą wróżbą i słodkim poczęstunkiem!