Archiwalna Strona IV AKADEMIA MAŁEGO PLASTYKA - INAUGURACJA - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

Po raz czwarty rozpoczęliśmy warsztaty plastyczne w Akademii Małego Plastyka!

Jest  to cykl zajęć plastyczno-edukacyjnych skierowanych do grup przedszkolnych. Zajęcia trwają od października do czerwca. Z każdą z grup spotykamy się raz w miesiącu w siedzibie Muzeum.

Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem instruktora plastyki Janusza Moraczewskiego.

W Akademii Małego Plastyka corocznie uczestniczą dzieci z najstarszych grup (5 i 6-latki) z myśliborskich przedszkoli - Przedszkola Publicznego nr 1 „Zielona Dolinka" oraz Przedszkola Publicznego nr 2 im. Misia Uszatka.

Każde spotkanie Akademii poświęcone jest odmiennej, atrakcyjnej i przystępnej dla dzieci tematyce, łączącej w sobie wiedzę z zakresu sztuki, historii, obyczajów i tradycji.

Każde zajęcia rozpoczyna część teoretyczna w formie wykładu z prezentacją multimedialną, a zdobyte wiadomości pomagają małym artystom w wykonaniu prac plastycznych zainspirowanych danym tematem.

Zajęcia inauguracyjne miały miejsce: 8.10.2019 r.było to spotkanie z 6-latkami z „Zielonej Dolinki”, a w dn. 24 października z grupą z przedszkola im. Misia Uszatka.