Archiwalna Strona Wakacyjne czwartki! - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

"Wakacyjne Czwartki w Muzeum” to kolejne zajęcia wchodzące w skład letniego programu edukacyjno-artystycznego „Wakacje w Muzeum” oferowanego przez Muzeum Pojezierza Myśliborskiego. Jego odbiorcami są najmłodsi mieszkańcy gminy Myślibórz, jak i dzieci wypoczywające na naszym terenie. Zgodnie z nazwą, zajęcia odbywają się w każdy czwartek miesiąca w siedzibie Muzeum. W tym roku dominującą tematyką spotkań jest Afryka – jej kultura, zwyczaje i sztuka. Dzieci czerpiąc inspiracje w wystawy „ Afrykański teatr lalek” eksponowanej w Sali wystaw czasowych, przez cały lipiec podejmowały się rozmaitych form plastycznego wyrazu: były afrykańskie maski, makiety sawanny, tworzenie kolorowych „mozaik” w przestrzeni miejskiej. Jedne z zajęć poświecone były także myśliborskim zabytkom - dzieci wzięły udział w malarskim plenerze malując miejskie zabytki.

„Wakacyjne Czwartki w Muzeum” kontynuowane są również w miesiącu sierpniu.

Zapraszamy!