Archiwalna Strona Ceramiczne wtorki! - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

„Ceramiczne wtorki” to cykl zajęć wchodzących w skład letniego programu edukacyjno-artystycznego „Wakacje w Muzeum” oferowanego przez Muzeum Pojezierza Myśliborskiego. Jego odbiorcami są najmłodsi mieszkańcy gminy Myślibórz, jak i dzieci wypoczywające na naszym terenie. Zgodnie z nazwą, zajęcia odbywają się w każdy wtorek miesiąca w Myśliborskiej Pracowni Plastycznej, gdzie uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów oddają się twórczej pasji. Od początku lipca, dzieci zapoznawały się z podstawami pracy z gliną i technikami wykorzystywanymi w pracowni garncarskiej oraz samodzielnie wykonały pierwsze prace. Zajęcia z ceramiki to dla dzieci nie tylko dobra zabawa i możliwość rozwoju artystycznego talentu, ale i nauka cierpliwości i staranności w działaniu.

„Ceramiczne wtorki” kontynuowane są do końca wakacji.