Archiwalna Strona Listopadowe spotkanie Akademii Muzealnika - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

W sobotę (17.11) odbyło się drugie spotkanie Akademii Muzealnika. W związku z obchodzoną w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nasi mali studenci poznali podczas wykładu najważniejsze fakty związane z drogą naszego kraju ku państwowej suwerenności. Swoją wiedzę sprawdzili w trakcie historycznego mini-quizu (oczywiście ze słodkimi nagrodami!). Po lekcji języka niemieckiego, w ostatniej części zajęć, dzieci stworzyły wspólnie trójwymiarowy ideogram współczesnej Polski. Z papierowych pudełek i tutek powstały trzy oryginalne wizje szczęśliwego, barwnego kraju, w granicach którego wzrastają piękne budowle i żyją weseli ludzie. W swych pracach młodzi muzealnicy dali wyraz prawdziwego patriotycznego ducha i radości z życia w wolnym, niepodległym kraju!