Archiwalna Strona Inauguracja III Akademii Małego Plastyka - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

W miesiącu październiku, po raz trzeci już, zainaugurowaliśmy zajęcia Akademii Małego Plastyka – cykl zajęć plastyczno-edukacyjnych skierowanych do grup przedszkolnych.

Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem instruktora Janusza Moraczewskiego dla trzech grup przedszkolnych z naszego miasta: sześciolatków z Przedszkola Publicznego nr 1 „Zielona Dolinka" oraz sześcio- i pięciolatków z Przedszkola Publicznego nr 2 im. Misia Uszatka. Każde spotkanie Akademii poświęcone będzie odmiennej, atrakcyjnej dla dzieci tematyce, łączącej w sobie wiedzę z zakresu sztuki, historii, obyczajów i tradycji. Zajęcia rozpocznie część teoretyczna, a zdobyte widomości pomogą małym artystom w wykonaniu prac plastycznych nimi zainspirowanych.