Archiwalna Strona V wakacyjny czwartek! - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

W kolejny wakacyjny czwartek (2.08.2018) dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej poświęconej Powstańcom Warszawskim. Opowiedzieliśmy sobie czym jest wojna, czym była okupacja, na czym polegała konspiracja oraz działania Polskiego Państwa Podziemnego, kim byli powstańcy, Armia Krajowa i Szare Szeregi oraz jaką rolę odegrali łącznicy, sanitariusze, harcerze.

W czasie zajęć dzieci wymyśliły swoje własne pseudonimy, mogły zobaczyć różne militaria z czasów II wojny światowej, a także uczestniczyły w grze pt. „Łącznicy”. W czasie gry musiały przekazać ważną informację od dowódcy za pomocą tzw. „głuchego telefonu” oraz rozszyfrować wiadomość za pomocą Tajnego Zeszytu Szyfrów.
Następnie w ramach warsztatów plastycznych dzieci wykonały samodzielnie piękne kartki z podziękowaniem dla Bohaterów Powstania.              W ramach ogólnopolskiej akcji „Kartka dla Powstańca 2018” wszystkie kartki będą wysłane do Fundacji Sensoria, która w ramach projektu BohaterON przekaże je Powstańcom.