Archiwalna Strona III JARMARK KLASZTORNY - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego


W tym roku już po raz trzeci odbędzie się w Myśliborzu Jarmark Klasztorny. Jest to festyn historyczny organizowany w ramach współpracy polsko – niemieckiej, nawiązującej do działalności międzynarodowego stowarzyszenia Klosterland. Celem, który od początku przyświeca organizatorom imprezy jest przybliżenie i zapoznanie naszych społeczności ze średniowiecznym wspólnym dziedzictwem kulturowym naszych ziem: z historią miasta, klasztoru dominikańskiego oraz zakonu templariuszy.

W trakcie jarmarku grupy rekonstrukcyjne ukażą życie w średniowiecznym mieście oraz przeprowadzą warsztaty z zakresu dawnego rz
emiosła, sztuki wojennej, tańców i zabaw. 

Innowacją tegorocznego Jarmarku będzie nawiązanie do historii Zakonu Templariuszy i ich obecności w naszym mieście. Zaproszone zostaną grupy rekonstrukcyjne związane z templariuszami, będą pokazy walk oraz stroju i barwy templariuszy, założony zostanie także prawdziwy obóz rycerski.

Zgodnie z tradycją, Jarmark to także święto handlu i okazja do spróbowania niepowtarzalnych dań i napojów. Podczas imprezy swoje produkty zaprezentować mogą regionalni producenci żywności i gospodarstwa ekologiczne, producenci wędlin, miodów, serów... Swoje stoiska będą mogli otworzyć również wszyscy chętni, mali, regionalni wytwórcy produktów, takich jak świece, mydła, perfumy, nietuzinkowa odzież i galanteria, przedmioty ozdobne i te bardziej codziennego użytku. Swoje miejsce znajdą także artyści i rękodzielnicy, oferujący rzeźby, ceramikę, biżuterię... Stawiamy na różnorodność!


Punktem kulminacyjnym imprezy będzie koncert zespołu Closterkeller – gwiazdy polskiej sceny rocka gotyckiego!
Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych
Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze
Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)

Archiwalna Strona