Archiwalna Strona II Akademia Małego Plastyka- zakończenie. - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

W piątek, 13. kwietnia odbyło się w naszym Muzeum uroczyste zakończenie Akademii Małego Plastyka, połączone z zakończeniem projektu „ Kulturalnie Zakręceni”, prowadzonego przez Przedszkole Publiczne nr 2 im. Misia Uszatka w Myśliborzu.
Wzięły w nim udział dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej, które przez cały rok szkolny uczestniczyły w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez naszych instruktorów - Janusza Moraczewskiego i Katarzynę Haber, a w ramach specjalnych, tematycznych zajęć przedszkolnych prowadzonych przez Panią Sylwię Kozicką, poznawały zasady dobrego wychowania.
W trakcie piątkowego spotkania, w obecności rodziców i zaproszonych gości, odbyło się uroczyste przyrzeczenie oraz pasowanie - dziewczynek na grzeczne księżniczki, a chłopców- na odważnych rycerzy. Odświętnie ubrane dzieci pasowane były przez Pana Burmistrza Piotra Sobolewskiego.
Na pamiątkę nasi milusińscy otrzymały, dopełniające ich stroju diademy (dla księżniczek) i miecze (dla rycerzy). Za piękne kolorowe prace plastyczne, które tworzyły na warsztatach, dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od Pani Dyrektor Magdaleny Szymczyk.
Na zakończenie dzieci przygotowały układ taneczny, który zachwycił wszystkich przybyłych gości.