Archiwalna Strona NOC MUZEÓW 2018 - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się u nas pod znakiem kwitnącej wiśni  – 19 maja otworzymy dla Państwa nową wystawę z cyklu „Podróże przez kontynenty” - tym razem zawitamy do JAPONII.

Zapraszamy na cykl niezwykłych wydarzeń związanych z tradycyjną kulturą, sztuką i życiem codziennym Japonii.

W programie:

• oficjalne otwarcie wystawy „Podróże przez kontynenty: Japonia” na której zaprezentowane zostaną obiekty udostępnione z kolekcji prywatnej
  • prelekcja „Kultura i życie samurajów”
  • pokaz japońskiej sztuk walki: Karate Shotokan Kabudo
  • otwarcie pracowni ceramicznej rozpoczynającej swoją stałą działalność przy Muzeum Pojezierza Myśliborskiego (pokazy związane z technikami pracy z ceramiką)
  • pokaz przyrządzania sushi w wykonaniu sushimaster`a (zakończony degustacją sushi oraz sake)
  • tematyczne zajęcia kreatywne dla najmłodszych

Zapraszamy na wszystkie lub jedynie wybrane wydarzenia!

Ruszamy o godzinie 18.00, kończymy około północy.

Wstęp wolny dla wszystkich!

Bądźcie z nami!