Archiwalna Strona II Akademia Muzealnika- 10.02.2018 - Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

W sobotę 10 lutego odbyło sie kolejne spotkanie Akademii Muzealnika. Tym razem uczestnicy usłyszeli o tajemniczych średniowiecznych szachownicach i o "Panu Samochodziku", który ich szukał odwiedzając miejscowości Pojezierza Myśliborskiego. Przeszliśmy się śladami „Pana Samochodzika” po Starym Mieście, szukając ukrytej w jednym z zabytków szachownicy. Po drodze obejrzeliśmy m.in. Bramę Pyrzycką, czatownie, Basztę Prochową, kościół, mury obronne i miejsce, w którym przebiegała kiedyś fosa. Na koniec zajęć rozdano każdemu książkę „Pan Samochodzik i księga strachów” i ogłoszono konkurs związany z lekturą tejże części powieści Z. Nienackiego.