13 maja po raz kolejny w naszym muzeum odbyła się Noc Muzeów. Zaczęliśmy o godzinie 18 spotkaniem z Emilem Wittem, młodym podróżnikiem. Zabrał nas do lasów Amazonii  opowiadając o samotnym spływie rzeką i o różnych niespodziankach, które go podczas podróży spotkały. Na spotkanie przybyło wielu mieszkańców Myśliborza i okolic, którzy przy kawie lub herbacie słuchali opowieści naszego gościa.

              W trakcie spotkania z podróżnikiem byli również zwiedzający muzeum. Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy różne atrakcje- dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie w hełmie i z szablą lub w stroju templariusza albo w „kąciku plastycznym” wykonać przestrzenny budynek muzeum.

              Po zakończonej „podróży do Amazonii” wszyscy udali się do harcówki, gdzie odbył się koncert zespołu Zołotar Band. Przy blasku ogniska można było wysłuchać  nowoczesnych aranżacji tradycyjnych folkowych utworów inspirowanych kulturami słowiańskimi oraz wzbogaconymi rytmami z Ameryki Łacińskiej i Indii. Chętni, słuchając muzyki  mogli upiec sobie kiełbaskę.

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i zapraszamy za rok!!