W sobotę, 5.września, na Rynku Miejskim w Myśliborzu odbyła się uroczysta Inauguracja obchodów 750-lecia nadania praw miejskich miastu Myślibórz, połączona ze Świętem Plonów i festynem z okazji końca wakacji.

Nasze muzeum nie tylko przygotowało stoisko, na którym nabyć można było ceramiczne ozdoby z naszej pracowni, rękodzieło oraz nasze publikacje książkowe – zorganizowaliśmy też warsztaty dla dzieci, podczas których powstawały ciekawe ujęcia myśliborskiego rynku, a w szczególności posadowionego w jego sercu ratusza.

Nasi pracownicy brali również udział w Narodowym Czytaniu „Balladyny” Słowackiego, wcielając się w Kirkora, Alinę i tytułową Balladynę.

W trakcie sobotniej imprezy odbyło się także oficjalne rozstrzygnięcie konkursu „Myślibórz przyciąga", w którym uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować magnes promujący nasze miasto.
Laureatami naszego konkursu zostali:

I miejsce - Oliwia Rusin

II miejsce – Julian Kozłowski

III miejsce – Paulina Kilar.

Zwyciężczyni otrzymała atrakcyjną nagrodę - tablet ufundowany przez Gminę Myślibórz.

Nagrody rzeczowe – bony do sklepu ze sprzętem elektronicznym - czekały także na pozostałych laureatów konkursu. Nagrody  młodym projektantom osobiście wręczył na scenie Pan Burmistrz Piotr Sobolewski.      

                                                        
Nagrodzone projekty  zostaną wykorzystane do druku pamiątkowych magnesów.