29 sierpnia, w ostatnią sobotę wakacji , oficjalnie zakończyliśmy IV Akademię Muzealnika 2019/2020.

Uroczyste podsumowanie IV edycji projektu edukacyjnego poprzedził spacer śladem myśliborskich zabytków pod hasłem „Odkryte-nieodkryte”. Zgodnie z tytułem w jego trakcie dzieci poznawały miejsca nieoczywiste: obiekty nie należące do kanonu miejskich zabytków, a mające ciekawą, intrygującą historię, budynki zupełnie zmienione - tak pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym – oraz miejsca, w których przed dziesiątkami lat znajdowały się budowle, których próżno szukać na współczesnej mapie Myśliborza.

Po powrocie nastąpiła część oficjalna, połączona z rozdaniem dyplomów uczestnictwa w Akademii oraz wręczeniem pamiątkowych upominków. Była to chwila pełna emocji – tak dla małych absolwentów, jak i prowadzących zajęcia.

Wszystkim uczestnikom IV edycji Akademii Muzealnika raz jeszcze dziękujemy za udział w projekcie. Mamy nadzieję, że czas spędzony podczas comiesięcznych sobotnich spotkań stał się dla Was inspiracją dla dalszego rozwoju swoich zainteresowań i pozwolił Wam zdobywać i pogłębiać swoją wiedzę w różnych obszarach nauki, wykraczających daleko poza szkolne kanony. Wierzymy również, że spodobały się Wam także przygotowywane przez nas gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne, a czas spędzony z rówieśnikami i wspólne działania pozwoliły Wam zawiązać liczne przyjaźnie.

Tymczasem życzymy Wam spokojnego powrotu do szkoły i codziennych obowiązków.

Zapraszamy Was także do udziału w muzealnych zajęciach pozalekcyjnych, warsztatach plastycznych i ceramicznych oraz innych formach działań przez nas organizowanych.

Dziękujemy także Rodzicom uczestników Akademii – to dzięki Państwa mądrej decyzji i świadomemu pokierowaniu edukacją Państwa dzieci, młodzi ludzie otrzymali szansę na zdobycie wielu cennych informacji, przekazywanej im przez najlepszych badaczy i praktyków, reprezentujących różne gałęzie nauki.

Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy ponownie – nie tylko na zajęcia edukacyjne dzieci, lecz także na wystawy, spotkania i inne wydarzenia muzealne!