Nadrabiamy akademickie zaległości, dlatego też dziś nasi mali muzealnicy przybyli do Muzeum na spotkanie z Panią dr hab. Iwoną Teul, antropolog z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, by pełni zapału do zdobywania nowej wiedzy poznawać tajemnice ludzkiego szkieletu.

Dzisiejsze zajęcia Akademii Muzealnika zyskały jednak nietypową ćwiczeniową formę, a dzieci nie tylko słuchały wykładu, ale i aktywnie brały w nim udział odkrywając i identyfikując poszczególne kości.

Dla utrudnienia zadania, poszczególne elementy szkieletu ukryte były w skrzyniach z trocinami, a ich ułożenie było przypadkowe. Mimo to, nasi muzealnicy doskonale poradzili sobie z zadaniem i ostatecznie udało im się ułożyć pełen szkielet dorosłego mężczyzny.

Pani Doktor ciekawie opowiadała o każdej kości, ich położeniu i funkcji – ta wiedza na pewno na długo pozostanie w pamięci pilnych słuchaczy!

Dopełnieniem ciekawych zajęć były warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieci miały za zadanie pomalować na odpowiednie-ciepłe lub zimne – barwy, kartki z tajemniczymi liniami. Kiedy białe pola pokryły kolorowe wzory, pojedyncze kartki należało ułożyć jak puzzle, tak aby dopasować do siebie pierwotne linie widoczne na kartkach. I tak oczom muzealników ukazała się wielka barwna czaszka – takiego efektu wspólnej pracy nikt się nie spodziewał.